04.05.2020

Zaprojektuj swój WebQuest! Czyli sposób na metodę projektu w epoce zdalnego nauczania!

Jak zorganizować projekt uczniowski na odległość? Jak zadbać przy tym o kształtowanie kompetencji kluczowych? Jak nauczyć uczniów wyszukiwania i zarządzania informacją? Po co wyważać otwarte drzwi – jest przecież WebQuest!

Jeszcze niedawno WebQuest był tą alternatywą metody projektu, która wydawała się wymagająca z powodu konieczności organizowania pracy w oparciu o narzędzia internetowe. Obecna sytuacja spowodowała, że WebQuest stał się niemal idealną metodą pracy z uczniem ułatwiającą kształcenie na odległość. Dodatkowo jasne i przejrzyste zasady WebQuestu ułatwiają nauczycielowi jego planowanie. Uczniom natomiast pozwalają skupić się nie tylko na wyszukiwaniu informacji, lecz również na jej przetwarzaniu, krytycznej analizie i wreszcie – tworzeniu nowej wiedzy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych na warsztaty, na których w praktyce dowiedzą się Państwo, jak projektować poszczególne ogniwa WebQuestu. Aby nasza praca miała charakter praktyczny będziemy uczyć się ich tworzenia krok po kroku przy pomocy popularnej platformy – Blogger.

Nie tylko będzie tu okazja do opublikowania swojej witryny w Internecie, ale również dowiedzą się Państwo, jak ją udostępnić do wyłącznego użytku Waszych uczniów.

Aby dowiedzieć się więcej oraz zapisać się na warsztaty zapraszamy na stronę: