16.11.2021

Zdrowy nauczyciel – zdrowy uczeń

W ostatnim czasie zarówno uczniowie, jak i osoby dorosłe sygnalizują różnorodne trudności, które ujawniły się po powrocie do szkół. Utrzymujące się napięcie związane z niepewnością i lękiem o zdrowie najbliższych i swoje, a także zmiana trybu pracy i nauki stały się przyczyną wielu zaburzeń fizycznych i psychicznych.

Jak pomóc sobie i swoim podopiecznym? Jak wesprzeć pracowników w tym trudnym czasie i zachować balans? Na te trudne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w czasie konferencji online zorganizowanej przez Ośrodek w Oświęcimiu: Co musisz wiedzieć, aby pomóc swojemu uczniowi? Wpływ pandemii na zdrowie psychiczne uczniów i nauczycieli”.

Konferencja odbędzie się online w dniu 23 listopada w godzinach od 16:00 do 19:15. Spotkanie z udziałem specjalistów w zakresie psychiatrii: prof. dr hab. n. med. Małgorzaty Janas-Kozik oraz prof. dr. hab. n. med. Janusza Heitzmana jest adresowane w szczególny sposób do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych oraz wszystkich zainteresowanych nauczycieli.

Nasi prelegenci są autorytetami w dziedzinie psychiatrii nie tylko w skali naszego kraju. Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Janas-Kozik jest ordynatorem Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, członkiem zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pełnomocnikiem Ministra Zdrowia ds. reformy psychiatrii dzieci i młodzieży. Natomiast prof. dr hab. n. med. Janusz Heitzman jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kierownikiem Kliniki Psychiatrii Sądowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, członkiem Komitetu Zdrowia Publicznego PAN.

wróć do listy aktualności