Złoto czy śmieci? – zadania w kulturze uczenia się

25 marca startujemy z X. edycją salonu wydawców pod hasłem „Nie co, ale jak! – sposoby przekazywania wiedzy a umiejętności i postawy uczniów”.

„Stopień, w jaki uczniowie łączą przyswajany materiał w struktury,

decyduje o tym, czy przyswajają sobie złoto czy śmieci.”

Jerome Bruner

Celem konferencji jest dostarczenie nauczycielom wiadomości i praktycznych wskazówek na temat wpływu sposobu przekazywania wiedzy na umiejętności i postawy uczniów. Tematyka konferencji odnosi się do niezmiennie aktualnych problemów związanych ze sposobem, w jaki nauczyciele realizują treści podstawy programowej. W trakcie wystąpień eksperci omówią takie sposoby, zadania oraz praktyczne wskazówki, które zapewnią skuteczne nauczanie. Rezultatem tego przekazu ma być nie tylko sukces pedagogiczny, ale również poczucie sukcesu ucznia, które wpłynie na jego postawę oraz dalsze wybory życiowe. Podjęta zostanie również kwestia doskonalenia się nauczycieli, które umożliwi stawienie czoła wyzwaniom współczesnej edukacji w zmieniającym się świecie.

Szczegółowy program oraz formularz zapisu dostępne są w naszej ofercie.