W ramach wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w lutym zapraszamy na warsztaty oswajające lęki dzieci przed nocnymi strachami i potworami.
Na warsztatach I na szafie, i pod szafą – wszędzie zmory wleźć potrafią! – działania twórcze oswajające strachy i potwory nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej poznają przyczyny i rodzaje lęków dzieci, wezmą udział w zabawach plastycznych niwelujących u dzieci lęk przed strachami, duchami i potworami straszącymi nocą oraz będą mieli możliwość stworzyć teatrzyk kamishibai do zaproponowanych przez prowadzącą tekstów.
Warsztaty odbędą się 28 lutego o godzinie 15:00 w MCDN Ośrodku w Nowym Sączu, prowadzone są także w Ośrodku w Krakowie – 9 lutego, Ośrodku w Tarnowie – 11 lutego, Ośrodku w Oświęcimiu – 18 lutego.
Zapraszamy do zapisów w Systemie Rezerwacji Szkoleń.
W listopadzie 2025 r. zrealizowano projekt „System INIA w diagnozie dorosłych i dzieci”, poświęcony upowszechnieniu nowoczesnych, obiektywnych metod oceny artykulacji oraz praktycznemu wykorzystaniu analizatora pola akustycznego INIA. Przedsięwzięcie było efektem współpracy Akademii Tarnowskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodka w Tarnowie.