29.04.2024

III Małopolskie Forum Przedmiotów Przyrodniczych rozpoczęte! — publikacja pokonferencyjna

od lewej: Agata Wdowik, Wanda Papugowa, dr Łukasz Cieślik, dr Małgorzata Dutka-Mucha, Jolanta Czuchnowska, dr Kinga Wierzbicka

Inspirujemy do działań na rzecz klimatu i propagowania edukacji klimatycznej, ponieważ dbałość o środowisko przyrodnicze to wspólna odpowiedzialność i przywilej przynoszące wymierne i wielowymiarowe korzyści. Konferencją pt. „Złap oddech! Zielono mi!” 24 kwietnia br. zainaugurowano III Małopolskie Forum Przedmiotów Przyrodniczych.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali dr Łukasz Cieślik, dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz dr Małgorzata Dutka-Mucha, wicedyrektor ds. Ośrodka w Krakowie.

Program konferencji był niezwykle bogaty i wszechstronny, podczas pasjonujących wykładów m.in. rozmawialiśmy o:

• dobrodziejstwach natury dla zdrowia psychicznego,
  • wykorzystaniu zasobów naturalnych nie tylko dla celów rekreacyjnych, ale również dla potrzeb organizacji lekcji szkolnych w terenie,
  • idei „miasta wspólnego” oraz działaniach animacyjnych i edukacyjnych kierowanych do mieszkańców,
  • zrównoważonej mobilności w szkołach i przedszkolach oraz szkolnej turystyce rowerowej.

Szczególnie dziękujemy prelegentom konferencji: Wandzie Papugowej, Annie Machacz, dr Karolowi Dudkowi-Różyckiemu, Bogdanowi Wróblowi, Katarzynie Przyjemskiej-Grzesik, Dariuszowi Niewitale oraz Marcinowi Koziołowi za profesjonalizm, wystąpienia pełne pasji, wiedzy i inspiracji.

Podziękowania składamy również na ręce licznych partnerów wydarzenia. Partnerzy tegorocznego III Małopolskiego Forum Przedmiotów Przyrodniczych to m.in.: Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ w Krakowie, Wydział Chemii UJ w Krakowie, Instytut Biologii UKEN w Krakowie, Polska Akademia Nauk w Krakowie, Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach, Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa. Wydarzenie transmitowane było ze studia Ośrodka w Krakowie.

Patronat nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz dr Gabriela Olszowska, Małopolski Kurator Oświaty.

Oferta III Małopolskiego Forum Przedmiotów Przyrodniczych

Zapraszamy Nauczycieli do skorzystania z bogatej i różnorodnej oferty III Małopolskiego Forum Przedmiotów Przyrodniczych. Przed nami cykl spotkań stacjonarnych i online, warsztatów, seminariów, zajęć terenowych i konferencji.