Książki nie tylko uczą, mają także dobroczynny wpływ na stan psychiczny i emocjonalny wszystkich, którzy mają z nimi kontakt. Obcowanie z książką szczególnie pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój dzieci. Wszystkich miłośników książek już 15 lutego br. zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie pt. „Inauguracja wrażliwej przestrzeni dla książek”.
Podczas spotkania opowiemy o Biblioteczkach mocy, które gromadzą książki wspierające odporność psychiczną dzieci i są mostem w relacji dorosły – dziecko. Porozmawiamy o terapeutycznej roli literatury, o bajkoterapii i biblioterapii, o działaniach wspomagających profilaktykę oraz zaangażowaniu różnych grup społecznych na rzecz pogłębiania świadomości dotyczącej stanu zdrowia psychicznego dzieci.
Za nami wyjątkowa konferencja poświęcona edukacji STEAM w pracy z najmłodszymi uczniami. Spotkanie zgromadziło nauczycieli przedszkoli, klas 1–3 oraz specjalistów, dla których ważny jest rozwój poznawczy dzieci, budowanie relacji i tworzenie środowiska sprzyjającego współpracy — również w grupach wielokulturowych.
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” zaprasza szkoły, przedszkola oraz wszystkie środowiska edukacyjne do udziału w szóstej edycji świątecznego wyzwania #KolędaDlaHospicjum2025. To inicjatywa, która łączy radość wspólnego kolędowania z realnym wsparciem dla pacjentów jednego z najstarszych hospicjów w Polsce.