Pamięci Tych, którym zawdzięczamy niepodległość…
11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń – nasz kraj odzyskał niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej. 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo.
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wspiera edukację historyczną i obywatelską, przygotowując szereg propozycji dla nauczycieli. Celem organizowanych zajęć jest m.in. doskonalenie i wspomaganie nauczycieli w zakresie nauczania historii, a także pokazanie, że opowiadanie historii z wykorzystaniem różnorodnych metod i narzędzi pozwala przekazać wiedzę w interesujący i angażujący młodych ludzi sposób.
W roku szkolnym 2020/2021 zaplanowaliśmy m.in.:
Zapraszamy Państwa do śledzenia na bieżąco naszych aktualności.
Polecamy również uwadze artykuł dr. Macieja Zakrzewskiego Józef Piłsudski a niepodległość, który ukazał się w numerze 5/173/2018 „Hejnału Oświatowego” w Roku dla Niepodległej.
Za nami wyjątkowa konferencja poświęcona edukacji STEAM w pracy z najmłodszymi uczniami. Spotkanie zgromadziło nauczycieli przedszkoli, klas 1–3 oraz specjalistów, dla których ważny jest rozwój poznawczy dzieci, budowanie relacji i tworzenie środowiska sprzyjającego współpracy — również w grupach wielokulturowych.
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” zaprasza szkoły, przedszkola oraz wszystkie środowiska edukacyjne do udziału w szóstej edycji świątecznego wyzwania #KolędaDlaHospicjum2025. To inicjatywa, która łączy radość wspólnego kolędowania z realnym wsparciem dla pacjentów jednego z najstarszych hospicjów w Polsce.