Edukacja włączająca jako nowoczesne podejście w procesie kształcenia i wychowania, którego celem jest zwiększanie szans edukacyjnych wszystkich osób uczących się poprzez zapewnianie im warunków do rozwijania indywidualnego potencjału – to podstawa tworzenia ogólnodostępnej szkoły na miarę XXI wieku!
Jak optymalnie zaprojektować edukację dostępną dla wszystkich uczniów? Jak korzystać z istniejącego już wsparcia realizacji założeń edukacji włączającej w praktyce? – to jedne z wielu pytań z zakresu problematyki edukacji włączającej, na które postarają się odpowiedzieć prelegenci zbliżającej się Konferencji, na którą zapraszamy kadrę zarządzającą placówkami oświatowymi, nauczycieli oraz specjalistów zatrudnionych w oświacie.
Tematyka wydarzenia wpisuje się w jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej Państwa w bieżącym roku szkolnym: Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.
Konferencja odbędzie się 23 marca w Auli Głównej budynku Ceart Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, godz. 10.00-13.15.
Organizatorami konferencji są: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Pracownia Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Zakład Badań nad Edukacją Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem konferencji i do zgłoszenia udziału w wydarzeniu: Konferencja „UczyMy otwartości. Edukacja włączająca”
Serdecznie zapraszamy!
Za nami wyjątkowa konferencja poświęcona edukacji STEAM w pracy z najmłodszymi uczniami. Spotkanie zgromadziło nauczycieli przedszkoli, klas 1–3 oraz specjalistów, dla których ważny jest rozwój poznawczy dzieci, budowanie relacji i tworzenie środowiska sprzyjającego współpracy — również w grupach wielokulturowych.
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” zaprasza szkoły, przedszkola oraz wszystkie środowiska edukacyjne do udziału w szóstej edycji świątecznego wyzwania #KolędaDlaHospicjum2025. To inicjatywa, która łączy radość wspólnego kolędowania z realnym wsparciem dla pacjentów jednego z najstarszych hospicjów w Polsce.