16 września w tarnowskim ośrodku zakończyła się kolejna edycja kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą. Uczestnicy otrzymali kwalifikacje uprawniające do kierowania placówką oświatową. Kolejny kurs rozpoczyna się już 28 października.
Nauczyciele biorący udział w kursie kwalifikacyjnym zwrócili uwagę, iż uczestnictwo w formie pozwoliło im uzyskać wiedzę z zakresu przywództwa edukacyjnego, kierowania placówką oświatową, zarządzania zasobami ludzkimi i własnym rozwojem. Wskazywali na pozyskanie umiejętności praktycznych, niezbędnych do pełnienia funkcji dyrektora placówki. Akcentowali właściwy dobór profesjonalnej kadry prowadzącej zajęcia. Ważnym elementem wskazanym przez uczestników była miła i wspierająca atmosfera, inspirująca do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Zapraszamy na kolejną edycję kursu, którą rozpoczynamy już 28 październiku. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie.
MCDN, Ośrodek w Tarnowie, ogłasza kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Fotoreportaż „Patrzer – Przygoda zaczyna się tuż za progiem”, skierowanego do uczniów klas VII–VIII szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli.
W świecie przeładowanym bodźcami, gdzie często gubimy sens, potrzeba głosu, który przypomni, że nawet w cieniu cierpienia człowiek może pozostać wolny.