Nie wiemy, jaka będzie przyszłość. Ale chcemy się na nią przygotować – wspólnie. Szukamy połączeń i nowych pól współpracy między kulturą, edukacją, rynkiem pracy i polityką społeczną.
Zaplanowaliśmy dużą konferencję międzysektorową. Pandemia pokrzyżowała nam szyki, ale nas nie powstrzymała. Ostatecznie do kompetencji przyszłości należą elastyczność i umiejętność adaptowania się do zmieniających się okoliczności – a także kompetencje cyfrowe. Dlatego zamiast tradycyjnej konferencji zapraszamy na cykl spotkań online.
W ramach pierwszej sesji skupimy się na perspektywach edukacji i kultury. Zaczniemy od rozmowy o tym, jak doświadczenie epidemii wpłynie na naszą – i tak pełną znaków zapytania – przyszłość. Co się zmieni? Co powinno się zmienić? W jaki sposób możemy świadomie włączyć się w ten proces?
24.06.2020, godz. 11.00–16.00
W programie:
Zapisy: www.mik.krakow.pl/wspolpraca
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy w imieniu organizatorów – instytucji Województwa Małopolskiego:
Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie
Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej
Wojewódzkiego Urzędu Pracy
Spotkajmy się już dzisiaj, bo przyszedł czas na kompetencje jutra!
Za nami wyjątkowa konferencja poświęcona edukacji STEAM w pracy z najmłodszymi uczniami. Spotkanie zgromadziło nauczycieli przedszkoli, klas 1–3 oraz specjalistów, dla których ważny jest rozwój poznawczy dzieci, budowanie relacji i tworzenie środowiska sprzyjającego współpracy — również w grupach wielokulturowych.
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” zaprasza szkoły, przedszkola oraz wszystkie środowiska edukacyjne do udziału w szóstej edycji świątecznego wyzwania #KolędaDlaHospicjum2025. To inicjatywa, która łączy radość wspólnego kolędowania z realnym wsparciem dla pacjentów jednego z najstarszych hospicjów w Polsce.