11.05.2024

Nowe trendy w czytelnictwie – konferencja

wirtualna książka

Nikogo nie trzeba przekonywać o znaczeniu książki i czytelnictwa w cywilizowanym społeczeństwie. Tymczasem rozwój audiowizualnych środków masowej komunikacji sprawił, że książka, stając się obecnie jednym z wielu środków umożliwiających człowiekowi kontakt z kulturą, zyskała nowoczesny wymiar. Choć tradycyjne czytelnictwo książek i publikacji w formie papierowej nadal jest popularne, to aktualne technologie oferują nowe możliwości i doznania czytelnicze.

21 maja br. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie Filia w Oświęcimiu organizują konferencję online pt. „Czytelnictwo w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości”.

Konferencja będzie doskonałą okazją do zgłębienia najnowszych trendów i innowacji w dziedzinie czytelnictwa wynikających z wykorzystania technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Podczas wydarzenia prelegenci z różnych dziedzin podzielą się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami na temat tego dynamicznie rozwijającego się obszaru.

Spotkanie otworzy wykład pt. „Nowe trendy w czytelnictwie. Kogo słuchać, żeby nie zabłądzić”, w którym Rafał Hetman – reporter i bloger rozwinie zagadnienie sfery YoungAdult, społeczności Wattpada, list bestsellerów i audiobooków oraz podpowie, jak orientować się we współczesnym, zróżnicowanym świecie. Kolejny prelegent dr hab. Maciej Malinowski – językoznawca i popularyzator polszczyzny w wystąpieniu pt. „Współczesna polszczyzna młodzieży: zagrożenie czy nie?” podejmie temat sztucznej inteligencji w obszarze literatury i jej wpływu na proces tworzenia, odbioru i promocji książek. Agnieszka Halicka  –  nauczycielka także odniesie się do tej problematyki w swoim wykładzie pt. „Opowiadanie historii z pomocą technologii: sztuczna inteligencja we współczesnym storytellingu”Konferencję zakończy prezentacja Wiesławy Jędrzejczyk – redaktor naczelnej Wydawnictwa Literatura pt. „Bohater literacki we współczesnych książkach dla dzieci i młodzieży – jaki powinien być?”.

Serdecznie zapraszamy!

Program konferencji wraz z możliwością zapisu

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube