23.04.2024

O metodyce lekkoatletycznej z wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w biegach

biegacze w biegu przez płotki

8 maja br. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli wychowania fizycznego na warsztaty stacjonarne „Metodyka nauczania biegów średnich i długich oraz wykorzystanie nowoczesnych pomocy dydaktycznych na zajęciach wychowania fizycznego”.

Warsztaty odbędą się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Brodzińskiego w Lipnicy Murowanej i będą poprowadzone przez Paulinę Surówka – wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski w biegach średnio i długodystansowych oraz uczestniczkę Mistrzostw Świata w biegach górskich stylem anglosaskim, zawodniczkę Klubu Sportowego AZS AWF Kraków pod opieką Trenera Wacława Mirka. Prowadząca warsztaty jest także Certyfikowanym Instruktorem Fitness, Trenerem Personalnym oraz Trenerem Medycznym.

W programie:

• Przedstawienie periodyzacji treningu biegowego: makrocykle, mezocykle. Jak zacząć biegać?
  • Omówienie zasad treningu biegowego dla uczniów: interwałowy, progowy, długie wybieganie, tempo, zabawa biegowa.
  • Analiza prawidłowej techniki biegu oraz wskazanie często występujących błędów. Trening ucznia na siłowni – przykłady ćwiczeń.
  • Omówienie etapów przygotowania się do rozpoczęcia treningu biegowego : Jak się rozciągać – techniki i zasady. Rozgrzewka ucznia – przykłady ćwiczeń. Siła biegowa – skipy, wieloskok, podbiegi. Ćwiczenia sprawnościowe dla uczniów, zasady żywienia oraz roztrenowanie po sezonie.

A także:

• Przedstawienie i omówienie wykorzystania nowoczesnych pomocy dydaktycznych i sprzętu sportowego w przeprowadzeniu ciekawych lekcji wychowania fizycznego jako atrakcyjnej formy motywacji do ruchu – zajęcia praktyczne.

Prowadzący: dr Robert Truchan – doradca metodyczny wychowania fizycznego w MCDN Ośrodek w Tarnowie, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Bogoniowicach z filią w Kipsznej.