Mapa to narzędzie edukacyjne niezbędne do realizacji treści podczas wielu przedmiotów. Nauczyciele nie zawsze dysponują odpowiednią ilością atlasów czy map ściennych. Rozwiązaniem tego problemu jest platforma edukacyjna – skarbnica map, ćwiczeń i materiałów interaktywnych.
Mapa to wszechstronne narzędzie edukacyjne. Służy do analizy zjawisk i procesów, rozwiązywania problemów; rozwija również myślenie krytyczne. Platforma edukacyjna zawiera zestawy map dla takich przedmiotów jak: geografia, historia, biologia, wiedza o społeczeństwie czy język angielski.
Nauczyciele podczas warsztatów poświęconych platformie MERIDIAN mieli okazję poznać wieloaspektowe wykorzystywanie tego narzędzia na swoich przedmiotach. Uczestnicy podkreślali aktualność umieszczanych danych, wielopłaszczyznowość, a także doceniali ciekawe materiały w postaci zdjęć, wykresów czy nagrań dźwiękowych.
Wspólną inicjatywą uczestników było założenie sieci współpracy dla nauczycieli geografii.
Dziękując wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach zapraszamy do aktywnej współpracy w ramach sieci. Tych, którzy nie mogli w nich uczestniczyć zachęcamy do włączenia się do wspólnych działań, by edukacja geograficzna była jeszcze ciekawsza i kreatywniejsza dla naszych uczniów.
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9. Wydarzenie zorganizowane wspólnie z małopolskimi uczelniami, instytutami naukowymi i branżowymi centrami umiejętności dla uczniów szkół ponadpodstawowych studentów/doktorantów oraz wszystkich osób dorosłych zainteresowanych rozwojem zawodowym.
Biznes i zarządzanie to przedmiot, który zastąpił w szkołach ponadpodstawowych podstawy przedsiębiorczości. W jego ramach uczniowie rozwijają kluczowe kompetencje przyszłości – współpracę, komunikację, kreatywność oraz innowacyjne podejście do wyzwań gospodarczych i społecznych.