Kurs jest zorganizowany w ramach projektu Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności – Komponent A „Odporność i konkurencyjność gospodarki”, inwestycja A3.1.1 „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.
Adresaci: nauczyciele przedmiotu biznes i zarządzenie oraz wszyscy zainteresowani nauczyciele
Program kursu:
Moduły | Prowadzący | Termin | Godz. |
Wykorzystanie Business Model Canvas jako narzędzia do opracowania koncepcji biznesowej |
Konrad Szczukiewicz | 2.12.2023 | 9:00-12:00 |
Startupy i Startupowe podejście – od pomysłu do produktu: zakładanie startupu w praktyce | |||
Przedsiębiorca (analiza profilu osobowościowego) i jego przygotowanie do prowadzenia działalności gospodarczej | Aleksandra Witoszek-Kubicka
|
7.12.2023 | 17.00-19:15 |
Współpraca i zarządzanie zespołem w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej | |||
Działalność gospodarcza i przedsiębiorstwo, obszary działalności przedsiębiorstw oraz otoczenie przedsiębiorstwa |
Aleksandra Witoszek-Kubicka | 15.12.2023 | 17.00-19:15 |
Skuteczna komunikacja jako element przedsiębiorczości | Małgorzata Smaga-Szczepańczyk | 18.12.2023 | 17.00-19:15 |
Prowadzący:
Aleksandra Witoszek-Kubicka – Pracownik badawczo-dydaktyczny UEK, certyfikowany tutor. Merytoryczny opiekun Laboratorium grywalizacji UEK. Konsultantka ds. projektów gamifikacyjnych i transferu wiedzy. Prelegentka na konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych. Aktywna na polu szkoleń biznesowych, głównie w obszarach: komunikacji, pracy grupowej, przedsiębiorczości, transferu wiedzy i gamifikacji.
Konrad Szczukiewicz – Startupowiec, wykładowca, prelegent. Większość swojego dorosłego życia spędził za granicą, kończąc studia na paryskiej Sorbonie oraz zdobywając tytuł MBA w Paryżu. Pracował na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach we Francji, Belgii oraz USA. Po powrocie do Polski, współtworzył software house oraz start-up zajmujący się uczeniem maszynowym w branży retail. Podczas swojej przygody start-upowej, opracował autorski system tworzenia pitch decków oraz prezentacji. Wygrał wiele nagród
m.in. zwycięstwo w Wolves Summit, European Start-up Days, ABSL Start-up Challenge. Wykłada na kilku uczelniach, w tym na Uniwersytecie Ekonomicznym
i Politechnice Krakowskiej, prowadzi warsztaty i kursy, publikuje artykuły naukowe, a także występuje na konferencjach.
Magdalena Prorok – Przedsiębiorczyni, założycielka fundacji. Zainteresowania biznesowe i naukowe w obszarze transferu wiedzy, rozwijania działalności gospodarczej, innowacji i zarządzania projektami. Kreuje mechanizmy współpracy nauki i biznesu tworząc przez to synergiczne układy. Rozwijając kapitał relacyjny inicjuje wspólne projekty B+R. Zrealizowała 120 projektów tworzenia lub rozwijania działalności gospodarczej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Brała udział w 7 projektach naukowych i/lub edukacyjnych o zasięgu międzynarodowym. Ekspert oceniający innowacyjne projekty biznesowe i doradzający jak rozwijać pomysły.
Małgorzata Smaga-Szczepańczyk – Certyfikowany coach i trener biznesowy. Jej pasją jest poszerzanie wiedzy w zakresie rozwoju osobistego i wykorzystywanie jej w praktyce. Posiada certyfikat IPMA level D. Posiada praktyczną znajomość specyfiki dużej międzynarodowej korporacji finansowej. Ponad 16 lat kariery zawodowej związane z Bankiem Pekao SA Member of UniCredit, gdzie zajmowała się doradztwem, negocjacjami i sprzedażą – zarządzała portfelem 400 klientów zamożnych, odnosząc sukcesy poparte dyplomami uznania.
Kierownik formy: Bogusława Bebak – nauczyciel konsultant MCDN Ośrodek w Oświęcimiu
ZASADY REJESTRACJI I PŁATNOŚCI