W jaki sposób najbliższe otoczenie ucznia może wspomagać proces dydaktyczny? Gdzie najlepiej uczyć o przyrodzie? Jak placówka kultury może stać się edukacyjnym laboratorium? Jak niewiele dzieli biblioteczny katalog od uczniowskiej aktywności podczas zajęć pozaszkolnych?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas konferencji „Pozwólmy uczniom zdziwić się światem. Zasoby kulturowe w edukacji” organizowanej 8 grudnia przez Ośrodek w Nowym Sączu dla wszystkich zainteresowanych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców.
Podczas konferencji będziemy rozmawiać o sposobach wykorzystania szeroko pojmowanych zasobów kulturowych jako ważnego atutu szkoły i nauczycieli, pomagających uczniom w sposób bardziej dojrzały i uporządkowany rozumieć świat. Swój punkt widzenia zaprezentują specjaliści w tej dziedzinie reprezentujący małopolskie instytucje działające w obszarze kultury i edukacji.
W panelu dyskusyjnym poddamy pod rozwagę różnorodne możliwości współpracy środowisk kultury i oświaty (zwłaszcza szkół) w zakresie inspirującej i efektywnej interpretacji dziedzictwa Małopolski.
Konferencja odbędzie się w dniu 8 grudnia (środa) w godz. 13:00–15:00.
O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na konferencję są realizowane za pomocą elektronicznego Systemu Rezerwacji Szkoleń.
Jak rozpoznać uzdolnienia uczniów w szkole? Jak mądrze wspierać uczniów, by rozwinęli skrzydła i osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości? Co podpowiedzieć rodzicom, by jeszcze lepiej wspierali swoje dzieci w ich dążeniach do realizacji celów i spełniania marzeń? Te i inne zagadnienia zgłębimy podczas bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli, psychologów i pedagogów, realizowanych w ramach projektu […]
MCDN, Ośrodek w Tarnowie, ogłasza kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Fotoreportaż „Patrzer – Przygoda zaczyna się tuż za progiem”, skierowanego do uczniów klas VII–VIII szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli.