Nie ma sytuacji, której nie można wykorzystać, by zmienić świat na lepsze.
P.Zimbardo
Serdecznie zapraszamy 7.12.2022 r. na konferencję online: Wychowanie do wartości przez kulturę, sztukę, literaturę, z cyklu: Uczeń i nauczyciel w szkole wartości.
Nasza konferencja adresowana jest do wychowawców, nauczycieli języka polskiego i wychowania do życia w rodzinie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa małopolskiego, zainteresowanych aksjologicznym wymiarem edukacji.
Zaproszeni prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób kształtować kompetencje przyszłości na zajęciach szkolnych, by uczniom nie był obcy świat wartości uniwersalnych? Zaproponują również wypróbowane sposoby na inspirowanie młodych pokoleń do wartościowych, dojrzałych postaw.
Szczegółowy program konferencji i link do zapisów można znaleźć pod linkiem:
Serdecznie zapraszamy małopolskie szkoły do udziału w kolejnej edycji badań dotyczącej kondycji psychicznej młodzieży i nauczycieli. Badania realizowane są przez Krakowski Instytut Logoterapii we współpracy z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wokół zdrowia psychicznego” – „Od napięcia do równowagi – strategie radzenia sobie ze stresem w edukacji”. 29 października odbędzie się konferencja online, której celem jest refleksja nad zjawiskiem stresu w szkole.