28 września odbyła się XXV edycja ogólnopolskiej konferencji dydaktyków przedmiotów przyrodniczych pod hasłem „Kształtowanie kompetencji kluczowych w edukacji przyrodniczej od przedszkola po studia wyższe. Refleksje – aplikacje – inspiracje”.
Celem konferencji była prezentacja wyników badań, wymiana doświadczeń, dyskusje w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych w procesie kształcenia przyrodniczego od przedszkola po studia wyższe w nowym systemie edukacji w Polsce. Głos w dyskusji zabrała dr Kinga Wierzbicka – doradca metodyczny ds. biologii i przyrody wraz z prof. Alicją Walosik z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, które przedstawiły swoje spostrzeżenia w kontekście nauczania zdalnego jako nowej przestrzeni edukacyjnej dla kształtowania wybranych kompetencji kluczowych.
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9. Wydarzenie zorganizowane wspólnie z małopolskimi uczelniami, instytutami naukowymi i branżowymi centrami umiejętności dla uczniów szkół ponadpodstawowych studentów/doktorantów oraz wszystkich osób dorosłych zainteresowanych rozwojem zawodowym.
Biznes i zarządzanie to przedmiot, który zastąpił w szkołach ponadpodstawowych podstawy przedsiębiorczości. W jego ramach uczniowie rozwijają kluczowe kompetencje przyszłości – współpracę, komunikację, kreatywność oraz innowacyjne podejście do wyzwań gospodarczych i społecznych.