14.11.2019

Akademia Dziedzictwa Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej – trzecia edycja za nami

Grodno – Sopoćkinie – Bohatyrowicze – Nowogródek – Wasiliszki – Bolcieniki – Bieniakonie – Mir – Nieśwież – Zaosie – jezioro Świteź – Baranowicze – Różana – Kosów Poleski to miejsca, które zwiedzili nauczyciele w trakcie wyjazdu edukacyjno-szkoleniowego na Białoruś w ramach Akademii Dziedzictwa Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zakończyło realizację trzeciej edycji formy doskonalenia zawodowego nauczycieli pt. Akademia Dziedzictwa Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej. Celem Akademii było wyposażenie nauczycieli w wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego Kresów oraz przygotowanie ich do roli szkolnych koordynatorów programu, organizujących m.in. wyjazdy młodzieży szkolnej na Kresy. Akademia wpisała się w założenia reformy programowej oświaty, w tym rekomendację z podstawy programowej dotyczącą organizowania wycieczek poznawczych do ważnych miejsc historycznych dawnej Rzeczypospolitej, pozostających poza naszymi granicami.

Program Akademii został opracowany przez ekspertów legitymujących się dorobkiem naukowym i doświadczeniem nauczycielskim. Pozwolił on przygotować nauczycieli do pracy z uczniami nie tylko od strony merytorycznej, ale także dydaktyczno-metodycznej.