Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą w swojej Ojczyźnie! – wyniki konkursu

Młody człowiek prowadzący wykład.

Uczniowie marzą o stworzeniu start – upu? Czy mają innowacyjne pomysły? Wiedzą jakich rozwiązań brakuje w najbliższym otoczeniu, ich małej ojczyźnie? Czy lubią wyzwania i pracę zespołową?

Pod takimi hasłami, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z  Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego, zorganizował konkurs pod tytułem „Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą w swojej Ojczyźnie!”. Przedmiotem konkursu było przedstawienie na szablonie modelu biznesowego (Business Model Canvas) projektu struktury biznesplanu dla innowacyjnego pomysłu biznesowego, opracowanego przez 3-osobowe zespoły pod opieką nauczyciela.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Witolda Kozłowskiego –  Marszałka Województwa Małopolskiego.
Do konkursu zostały złożone 53 prace konkursowe. Kryteriów formalnych nie spełniło 12 prac.

Dnia 09.05.2023 r. Kapituła Konkursu w składzie:
Jan Tadeusz Duda – przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego;
Rafał Kosowski – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Województwa Małopolskiego;
Dariusz Styrna – dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego;
Małgorzata Małek – dyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.;
Marek Makowiec – pracownik naukowo-badawczy, adiunkt w Katedrze Zachowań Organizacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zatwierdziła wyniki Komisji Konkursowej.

Laureatami zostali:

• I miejsce – projekt Park Górska Wędrówka, uczniowie  z Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem,
  • II miejsce – Innowacyjna automyjnia Kurek, uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej,
  • III miejsce – Asystent osób niewidomych, uczniowie z Zespołu  Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie  oraz projekt Good Book, uczniowie z Zespołu Szkół w Libiążu.

Wyróżnienia otrzymali:

• Bio – BOKs: Biodegradowalne opakowania na kosmetyki – uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie,
  • ALPHA MIND – uczniowie z XLIV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie,
  • Unikalne torby z NFT oparte na technologii …… – uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego  w Nowym Targu,
  • Zdrowy start z LOVETERING – Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem,
  • GrowUpNow – uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Bochni,
  • I Help – Nie zostawaj z tym problemem sam – uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie.

Zwycięzcom gratulujemy !

Wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji organizowanej przez MCDN Ośrodek w Oświęcimiu w dniu 24 maja br.