03.05.2023

Konferencja „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – wyzwania i nowe możliwości”

Grafika przedstawia tytuł konferencji u góry grafiki, poniżej znajduje się ilustracyjne zdjęcie osób na rowerach oraz data spotkania wraz z logami organizatorów

Już 16 maja br. w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Krakowie nauczyciele zajmujący się przeprowadzeniem egzaminu na kartę rowerową oraz osoby zainteresowane zagadnieniami bezpieczeństwa w ruchu drogowym wezmą udział w konferencji poświęconej tej tematyce. 

Rodzice, samorządy oraz szkoła coraz częściej zwracają uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieci i młodzieży. Znajomość zmieniających się przepisów, świadome korzystanie z publicznych dróg czy bezpieczeństwo na terenie szkoły wpływa na poczucie komfortu zarówno uczniów, jak również nauczycieli. Pierwsze informacje na temat BRD dzieci otrzymują właśnie w szkole. To w niej nauczyciele przekazują wiedzę niezbędną do poruszania się po drogach, pomagają również w przygotowaniu się do egzaminu na kartę rowerową  – właśnie o tym będziemy mówić podczas zbliżającej się konferencji. Przedstawione zostaną także bieżące zmiany w  przepisach dotyczących przygotowania dzieci przez szkołę do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Stacjonarnie spotykamy się podczas konferencji 16 maja br. o godz. 16:00 w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, ul. Garbarska 1, a pozostałych zainteresowanych zapraszamy do łączenia się z nami online. Organizatorami są MCDN Ośrodek w Krakowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Szczegółowe informacje z możliwością zapisu: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – rola i zadania nauczycieli

 

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube