09.09.2022

Bezpłatne szkolenia dla rad pedagogicznych w ramach projektu „Małopolskie Talenty”

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla rad pedagogicznych szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących na temat: Jak pracować z uczniem zdolnym w szkole z wykorzystaniem rozwiązań projektu „Małopolskie Talenty”?

Zgodnie z Regulaminem rekrutacji i wsparcia nauczycieli w ramach projektu Małopolskie Talenty w szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele wszystkich specjalności z II i III etapu edukacyjnego (kl. IV-VIII szkół podstawowych oraz kl. I-IV liceów), a także psycholodzy i pedagodzy zatrudnieni w szkole. Szkolenie nie obejmuje nauczycieli kl. I-III szkoły podstawowej.

W ramach szkoleń uczestnicy: pogłębią znajomość psychologiczno-pedagogicznej charakterystyki ucznia zdolnego, przeanalizują możliwości diagnozowania uczniów zdolnych, poznają programy zajęć kierowanych do uczniów zdolnych, umożliwiających rozwijanie kompetencji przedmiotowych i ponadprzedmiotowych.

Czas trwania każdego spotkania to 4 godziny dydaktyczne

Szkolenia będą realizowane w okresie: wrzesień – październik w terminach i godzinach ustalanych każdorazowo z zainteresowanymi szkołami. Warunkiem udziału jest przesłanie do 20 września formularza zgłoszeniowego szkoły. W przypadku większej liczby zgłoszeń o zakwalifikowaniu szkoły do przeszkolenia będzie decydować kolejność przesłania formularza.

Wypełniony formularz należy przesłać pocztą elektroniczną jako skan na adres: malopolskietalenty@mcdn.edu.pl.

Wzór formularza oraz inne dokumenty związane ze szkoleniem są dostępne na stronie projektu „Małopolskie Talenty”.

Po zakwalifikowaniu szkoły organizator udostępni osobie odpowiedzialnej za organizację szkolenia wzór indywidualnego formularza zgłoszeniowego do wypełnienia przez każdą osobę aplikującą do udziału w szkoleniu. Nauczyciele ze zgłoszonej szkoły będą też zobligowani do wypełnienia deklaracji uczestnictwa w projekcie (= deklaracji uczestnictwa w szkoleniu).

UWAGA! Udział w szkoleniu nie obliguje nauczycieli do uczestnictwa

w jakichkolwiek innych działaniach projektowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 18 443 80 01 w. 15; osoba do kontaktu: nauczyciel konsultant ds. szkoleń rad pedagogicznych Anna