Biznes i zarządzanie – praktyczny wymiar nauczania przedsiębiorczości

plakat promujący wydarzenie

Postawmy na ekonomiczną edukację społeczeństwa i wprowadzajmy do szkół ducha przedsiębiorczości i innowacyjności! 24 maja br. odbędzie się bezpłatna konferencja „Biznes i zarządzanie – praktyczny wymiar przedsiębiorczości” realizowana w formule hybrydowej, adresowana do kadry kierowniczej szkół ponadpodstawowych, nauczycieli przedsiębiorczości, innych zainteresowanych nauczycieli, a także uczniów i studentów.

W charakterze prelegentów wystąpią znakomici eksperci i naukowcy z dziedziny ekonomii i przedsiębiorczości, którzy m.in. przedstawią najnowsze tendencje i innowacyjne rozwiązania dydaktyczne w nauczaniu przedmiotów ekonomicznych:

– dr hab. Tomasz Rachwał – prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w Katedrze Handlu Zagranicznego, autor lub współautor podręczników do szkół z podstaw przedsiębiorczości i geografii oraz programów nauczania, a także poradników dla nauczycieli. Uczestnik wielu projektów badawczych i edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości oraz edukacji ekonomicznej społeczeństwa;

– dr Justyna Dąbrowska – absolwentka Manchester Business School w Wielkiej Brytanii, pracownik naukowy Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspertka posiada również doświadczenie praktyczne – przez blisko 10 lat pracowała w Parku Naukowo-Technologicznym w Manchesterze, gdzie była kierownikiem działu innowacji oraz Międzynarodowego Centrum Innowacji;

– dr Marcin J. Piątkowski – doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, certyfikowany tutor akademicki, uczestnik projektów naukowych i autor publikacji z zakresu przedsiębiorczości, innowacji, konkurencyjności oraz rozwoju firm, współzałożyciel kierunku studiów o profilu praktycznym „Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce”.

Prelegenci przedstawią uczestnikom konferencji m.in. informacje dotyczące budowania i kształtowania kompetencji przedsiębiorczości w ramach przedmiotu „Biznes i zarządzanie”, który od  1 września br. zastąpi w szkołach ponadpodstawowych „Podstawy przedsiębiorczości”, zaprezentują także dobre praktyki w nauczaniu przedsiębiorczości.

Wydarzenie objęli honorowym patronatem: Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.

Program konferencji wraz z możliwością zapisu: Biznes i zarządzanie – praktyczny wymiar nauczania przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!