Biznes i zarządzenie – nowy przedmiot w polskich szkołach

Grafika przedstawiajaca chmure wyrazów

W związku z wprowadzeniem nowego przedmiotu do szkół zapraszamy dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w seminarium online „Zmiany w edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży – wyzwania i propozycje”.

Przedmiot biznes i zarządzanie pojawi się w szkołach ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024 i zastąpi podstawy przedsiębiorczości. Uczniowie będą mogli uczyć się tego przedmiotu na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, a od 2027 roku zdawać z niego egzamin maturalny.

Odpowiadając na potrzeby nauczycieli, wspólnie z Warszawskim Instytutem Bankowości przygotowaliśmy seminarium online, w ramach którego spotkamy się ze znamienitymi ekspertami tj. prof. Tomaszem Rachwałem, wieloletnim koordynatorem w Zespole Ekspertów MEN ds. podstawy programowej z przedsiębiorczości, prof. Witoldem Orłowskim, doradcą ekonomicznym PwC, autorem licznych publikacji naukowych oraz Waldemarem Zbytkiem, prezesem zarządu Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, współtwórcą projektów w zakresie współpracy instytucji finansowych ze szkołami i uczelniami.

Seminarium online „Zmiany w edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży – wyzwania i propozycje” odbędzie się 28 lutego w godz. 14.00-16.00.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem seminarium oraz do zapisów poprzez stronę: MCDN oferta Ośrodka w Nowym Sączu