Breviarium Kanonu Kultury pomysłem na ciekawą lekcję — warsztaty

grafika promująca warsztaty

Wzorce antyczne stanowią fundament kultury zachodniej, dlatego ich znajomość jest kluczowa dla zrozumienia współczesnego świata — również w dziedzinie estetyki i sztuki. Jednym z ważnych zadań szkoły jest zatem prowadzenie działań popularyzujących źródła cywilizacyjnego dziedzictwa Europy.

Zapraszamy Państwa na warsztaty dotyczące praktycznego wykorzystania na lekcjach „Breviarium Kanonu Kultury”. Jest to publikacja wydana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, która zawiera wybór tekstów z potrójnej biblioteki: greckiej, rzymskiej i chrześcijańskiej. Zaprezentowany zbiór tekstów może stanowić antidotum na chaos, przemęczenie nadmiarem bodźców i poczucie niestabilności — tak charakterystycznych dla współczesnego świata.

Nasza oferta warsztatów dla szkół podstawowych (7 marca br.) i ponadpodstawowych (12 marca br.) zawiera praktyczny plan działań w obszarze dydaktyczno-wychowawczym w oparciu o przygotowane scenariusze lekcji do wykorzystania podczas różnych zajęć edukacyjnych. Są to propozycje ukierunkowane na rozwijanie u uczniów kreatywności i wrażliwości estetycznej, a także zdobywanie umiejętności przydatnych w życiu codziennym.

Zebrane teksty literackie dają również możliwość wykorzystania ich w ramach realizacji programu Laboratorium Przyszłości. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma egzemplarz „Breviarium Kanonu Kultury” oraz przykłady scenariuszy lekcji.

Szczegółowe informacje wraz z możliwością zapisów:

breviarium kanonu kultury – pomysłem na ciekawą lekcję w szkole podstawowej

breviarium kanonu kultury – pomysłem na ciekawą lekcję w szkole ponadpodstawowej

Serdecznie zapraszamy do udziału!