06.10.2021

Dzieci potrzebują ruchu – jak uchwycić żywioł? Praca wychowawcza z dziećmi młodszymi

Zaburzenia zachowania u dzieci w wieku przedszkolnym są tematem często poruszanym przez rodziców i nauczycieli. 12 października zapraszamy na konferencję online, podczas której eksperci wyjaśnią, jakie zachowanie dziecka mieści się w granicach normy, a jakie jest sygnałem rozwoju zaburzeń zachowania.

Znajomość zaburzeń zachowania i ich podłoża pozwala na wczesną interwencję oraz właściwe ukierunkowanie pracy wychowawczej, terapeutycznej i profilaktycznej w przedszkolu. Wcześnie wykryte objawy i przyczyny zaburzonego zachowania dzieci oraz odpowiednio wcześnie podjęta terapia zwiększają szansę na częściowe lub całkowite wyeliminowanie zaburzeń zachowania.

Już 12 października w godz. od 16:00 do 19:15 zapraszamy na konferencję online „Dzieci potrzebują ruchu – jak uchwycić żywioł? Praca wychowawcza z dziećmi młodszymi”, realizowaną przez Ośrodek w Oświęcimiu.

Spotkanie online jest adresowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, dyrektorów, pedagogów, psychologów i nauczycieli współorganizujących proces kształcenia.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy:
prof. dr hab. n. med. Małgorzatę Janas-Kozik, ordynatora Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, członka zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pełnomocnika Ministra Zdrowia ds. reformy psychiatrii dzieci i młodzieży;
dr n. med. Lenę Cichoń, lekarza specjalistę psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeutę w procesie certyfikacji, zawodowo związaną z Oddziałem Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapraszamy!

wróć do listy aktualności