Dziedzictwo Jana Pawła II dla nauczania i wychowania

Kontynuując obchody rocznicowe, 15 grudnia zapraszamy dyrektorów i nauczycieli, wychowaw-ców, pedagogów do udziału w konferencji „Jan Paweł II – człowiek wartości i pojednania”.

W ramach konferencji odbędą się prelekcje popularnonaukowe prezentujące życie i nauczanie Jana Pawła II jako przykład otwarcia na odmienność bez wyrzekania się własnej tożsamości. Prelekcje wygłoszą: ks. prof. Michał Drożdż (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II) oraz ks. dr Bartosz Bąk (Tarnowska Szkoła Wyższa). Uczestnicy będą mieć możliwość wysłuchania wykładu „Relacje polsko-żydowskie czasu młodości Karola Wojtyły w świetle dokumentów IPN” oraz obejrzenia interpretacji „Tryptyku rzymskiego” Jana Pawła II w wykonaniu artystów Teatru Robotniczego w Nowym Sączu. Planowana jest również debata na temat dziedzictwa papieża dla wychowania i nauczania.

Konferencja odbędzie się w dniu 15 grudnia (wtorek) w godz. 13:00–14:50.

Konferencja będzie realizowana hybrydowo. Transmisja zostanie przeprowadzona ze specjalnie przygotowanego studia znajdującego się w Ośrodku w Nowym Sączu. Uczestnicy będą brać udział w konferencji zdalnie. Po zalogowaniu się w Systemie Rezerwacji Szkoleń otrzymają link aktywacyjny umożliwiający dostęp do MS Teams.

O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na konferencję są realizowane za pomocą elektronicznego Systemu Rezerwacji Szkoleń. Zapraszamy do rejestracji.