08.03.2024

Edukacja bez barier – dobre praktyki w szkole – zapowiedź konferencji

grafika promująca

Konferencja „Edukacja bez barier – dobre praktyki w szkole” jest wydarzeniem poświęconym tematyce dostępności edukacji dla wszystkich osób, niezależnie od ich potrzeb i niepełnosprawności. Stworzymy przestrzeń do poszerzenia i uaktualnienia posiadanej wiedzy oraz wymiany doświadczeń z możliwością przekazania konkretnych wskazówek metodycznych, edukacyjnych i wychowawczych dla osób pracujących w polskiej oświacie.

Celem konferencji jest podniesienie świadomości społecznej o potrzebie tworzenia otwartego systemu edukacji, w którym każdy uczestnik ma równe szanse na rozwój i zdobycie wiedzy. Organizatorzy, aby ująć temat holistycznie i z różnych perspektyw, zgromadzili ekspertów, nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli współpracujących instytucji i organizacji. Wieloaspektowe spojrzenie pozwoli wymienić się doświadczeniem, wskazać na szeroki zakres zadań oraz pochwalić się najlepszymi praktykami i pomysłami na rzecz osób z niepełnosprawnością nie tylko w szkole, ale także na kolejnych etapach ich życia.

Podczas konferencji będą prowadzone wykłady, warsztaty i panel dyskusyjny, które to działania umożliwią uczestnikom zdobycie nowej wiedzy i inspirację do działań poprzez kontakt z doświadczonymi ekspertami. Tematy poruszane na konferencji będą obejmować m.in.: metody nauczania adaptowane do różnych niepełnosprawności, programy wspierające uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz sposoby i możliwości tworzenia przyjaznej atmosfery w środowisku szkolnym.

Serdecznie zapraszamy 22 marca br. – tylko stacjonarnie – liczba miejsc ograniczona.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego,  dr Gabriela Olszowska – Małopolski Kurator Oświaty, dr Artur Kozioł – burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Zapisać możesz się tutaj.