23.06.2022

Edukacja przez sztukę w przedszkolu i szkole podstawowej

Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie ogłosił nabór na studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje dla absolwentów kierunków nauczycielskich. Rejestracja trwa do 11 lipca.

Studia dają dodatkowe kwalifikacje do prowadzenia zajęć w zakresie edukacji plastycznej, edukacji przez sztukę jako drugiego przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej, przedszkola oraz przygotowują do pracy pozaszkolnej. Warunkiem podjęcia studiów jest ukończenie studiów I stopnia, II stopnia lub studiów jednolitych magisterskich o specjalności nauczycielskiej oraz pozytywny wynik postępowania kwalifikacyjnego.

Zajęcia odbywać się będą w systemie zjazdów weekendowych i prowadzone będą przez wysokiej klasy specjalistów z zakresu sztuki i edukacji. Proponowany jest szeroki pakiet kursów, między innymi takich jak: specjalistyczne pracownie artystyczne, metodyka edukacji plastycznej, historia sztuki, psychologia i pedagogika twórczości.

Studia podyplomowe trwają 3 semestry i kierowane są w szczególności do nauczycieli (w każdym wieku), którzy doceniają wartość sztuki dla rozwoju dziecka i chcą wykorzystać to w swojej pracy z młodymi ludźmi. Jest to także szansa na poszerzenie kompetencji i możliwość rozwoju zawodowego, który korzystnie wpłynie na status zawodowy absolwenta. Ponadto prowadzenie zajęć artystycznych umożliwia połączenie zabawy z nieraz trudnym dialogiem z dziećmi.

Więcej informacji na stronie Uniwersytetu Pedagogicznego.

 

wróć do listy aktualności