EDUKACYJNA MOC MINECRAFTA – druga edycja

Grafika gry MINECRAFT

Minecraft to środowisko dobrze znane uczniom w każdym wieku, które wzbudza ich naturalne zaciekawienie. Dlaczego więc nie wykorzystać go w szkolnej edukacji?

W ośrodku tarnowskim MCDN odbędzie się cykl warsztatów na temat edukacyjnego wykorzystania środowiska Minecrafta.

Uczestnicy szkoleń dowiedzą się w jaki sposób świat popularnej gry Minecraft Education Edition może stać się przestrzenią edukacyjną. Poznają metody rozwijania kompetencji kluczowych i umiejętności przedmiotowych w świecie Minecrafta, konkretne wyzwania przygotowane dla uczniów zaproszonych do wirtualnej klasy. Udadzą się w niesamowitą, edukacyjną podróż w świat sześciennych bloczków. Dowiedzą się o różnych modelach pracy z uczniami w Minecraft Education Edition a także otrzymają propozycje konkretnych ćwiczeń do wykorzystania w pracy z uczniami.

Warsztaty poprowadzi Barbara Dubiecka-Kruk edukator, ekspert z zakresu nauczania matematyki i diagnostyki edukacyjnej, Kierownik Wydziału Diagnostyki ds. Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych Ośrodka Diagnostyki Edukacyjnej WSiP, autorka publikacjiZagadki matematyczne”, „Stacja Edukacja. Matematyka. Klasa 4/Klasa 7”, Multibook. Matematyka. Klasa 4/Klasa 5

Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod linkiem:
15.03 EDUKACYJNA MOC MINECRAFTA w edukacji – podstawy
22.03 4K + MEE = XXI, czyli kształtowanie kompetencji 4K w MINECRAFT EDUCATION EDITION