Elementy jogi na lekcjach wychowania fizycznego

Potocznie przyjmuje się, iż joga to głównie zajęcie medytacyjne. Nic bardziej mylnego! Umiejętnie poprowadzona joga stanowi znakomity trening fizyczny, niezwykle skutecznie rozwijający sprawność fizyczną. Wprowadzenie elementów jogi do lekcji wychowania fizycznego z pewnością urozmaici i uatrakcyjni szkolny program zajęć sportowych, a jednocześnie zaciekawi uczniów zainteresowanych wszechstronnym rozwojem sprawności fizycznej.

31 marca, w Zespole Szkół Nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu spotkali się nauczyciele wychowania fizycznego szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego podczas unikatowych warsztatów prowadzonych przez instruktorkę jogi, przy wsparciu nauczyciela-doradcy metodycznego Agaty Wdowik, która była organizatorką zajęć.

Celem warsztatów było wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli wychowania fizycznego i poszerzenie metodycznej perspektywy lekcji WF. Pod okiem doświadczonej instruktorki jogi Beaty Dumary-Urban uczestnicy mogli intensywnie potrenować i na sobie wypróbować asany oraz inne techniki wspomagające trening fizyczny, a także ćwiczenia eliminujące stres i poprawiające koncentrację.

Warsztaty przebiegały w znakomitej atmosferze, był też czas na ćwiczenia relaksacyjne, a po zajęciach wszyscy uczestnicy zgodnie uznali, iż elementy jogi z pewnością wprowadzą do programu lekcji wychowania fizycznego.