Gala podsumowująca II edycję projektu „Każde dziecko jest zdolne”

Rodzice i dzieci oglądający wystawę prac konkursowych.

Za nami uroczyste podsumowanie II edycji projektu „Każde dziecko jest zdolne” oraz uhonorowanie uczniów i ich opiekunów edukacyjnych – laureatów projektowego konkursu. Wczorajsze spotkanie odbyło się w licznym gronie dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Galę uświetnili swoją obecnością także przedstawiciele władz sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Otwarcia spotkania dokonał dyrektor  MCDN dr Łukasz Cieślik, witając wszystkich uczestników i zaproszonych gości. Na widowni zasiedli m.in. inicjatorzy projektu:  prof. Jan Tadeusz Duda – przewodniczący sejmiku WM i Anna Mikosz- radna WM, członek Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu (zdalnie), Rafał Kosowski – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej i Sportu; Dariusz Styrna- dyrektor Departamentu Edukacji UMWM, Halina Cimer- Małopolski Wicekurator Oświaty i Ewa Włodarczyk- starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Jednak  najważniejszymi uczestnikami wydarzenia byli uczniowie nagrodzeni w konkursie na prezentację sukcesu uzyskanego dzięki udziałowi w projekcie, którzy przybyli na galę wraz ze swoimi nauczycielami – szkolnymi liderami projektu oraz rodzicami. Kilka placówek było dodatkowo reprezentowanych przez dyrektorów.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników konkursu  wręczono:
– 16 nagród dla uczniów klas 2-4, w tym 4 nagrody ex aequo za pierwsze miejsce, 5 nagród ex aequo za drugie  miejsce, 7 nagród ex aequo za trzecie miejsce;
– 5 nagród dla uczniów klas  5-6, w tym 1 nagrodę za pierwsze miejsce, 2 nagrody ex aequo za drugie miejsce oraz 2 nagrody ex aequo za trzecie miejsce;
– 3 nagrody dla uczniów klas 7-8, po jednej nagrodzie za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
Laureatów wyłoniono spośród autorów 117 złożonych prac konkursowych – plastycznych w grupie wiekowej klas 2-4 oraz literackich lub wizualnych w grupie wiekowej klas 5-8.

W drugiej części gali uczestnicy wydarzenia wysłuchali wystąpienia motywacyjnego Jana Meli – podróżnika i działacza społecznego, który przekonywał, że „niemożliwe nie istnieje”. Uczestniczyli też aktywnie w pokazach naukowych Centrum Nauki Cogiteon.

Gali towarzyszyła wystawa prac konkursowych, która będzie dostępna w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego  Województwa  Małopolskiego zarówno dla radnych WM, jak i dla innych osób zainteresowanych sukcesami uczestników projektu i sposobem ich plastycznej/ literackiej  ekspresji.

Organizatorem wydarzenia  było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!