Handel ludźmi – czy ten problem może dotyczyć uczniów?

Odpowiadając na istniejące potrzeby szkół i placówek a tym samym udzielając wsparcia nauczycielom w realizacji działań wychowawczych i profilaktycznych – kontynuujemy cykl szkoleń. Tym razem tematem przewodnim będzie handel ludźmi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli, wychowawców szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych a także pedagogów i psychologów pracujących w szkołach lub placówkach opiekuńczo-wychowawczych do udziału w seminarium prowadzonym przez mł.asp. Huberta Bracikaspecjalistę Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Tematyka spotkania, o który Państwo prosiliście w trakcie poprzedniego szkolenia (dot.środków psychoaktywnych) to handel ludźmi.

Dowiemy się jaka jest aktualna sytuacja handlu ludźmi w Polsce i na świecie, z jakimi formami wykorzystywania mamy do czynienia (przymusowa praca, żebractwo, prostytucja, transplantologia). Szczególną jednak uwagę zwrócimy na dzieci i młodzież – jako potencjalne ofiary handlu ludźmi i przestępstw z nim związanych podkreślając rolę i znaczenie wczesnego reagowania.

Planowany termin seminarium, które będzie realizowane online – to 4 kwietnia 2022 roku, w godz. 17.00-19.15.

Serdecznie zapraszamy do zapisów – liczba miejsc ograniczona.