19.04.2024

I Forum Germanistów – mit Schwung in die Zukunft! – publikacja pokonferencyjna

17 kwietnia br. odbyło się  I Forum Germanistów – mit Schwung in die Zukunft! organizowane przez krakowski ośrodek Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. To wyjątkowe na mapie Małopolski wydarzenie  nawiązywało do najlepszych tradycji cyklicznych spotkań nauczycieli germanistów.

Po raz pierwszy krakowski ośrodek MCDN gościł nauczycieli języka niemieckiego uczestniczących w I Forum Germanistów. W wystąpieniu otwierającym Małgorzata Dutka-Mucha, wicedyrektor krakowskiego ośrodka MCDN podkreśliła rolę i rangę wydarzenia, którego tematem wiodącym było motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego. Uczestników powitał także patron merytoryczny Forum Andreas Kotz, wicedyrektor Instytutu Goethego w Krakowie, prezentując ofertę edukacyjną swojej instytucji. Joanna Przybyłowska, doradca metodyczny MCDN przeprowadziła warsztaty na temat nauczania języka niemieckiego poprzez ruch i opowiedziała o ofercie edukacyjnej MCDN.

Kolejne zajęcia przeprowadzone przez ekspertki w zakresie doskonalenia nauczycieli i autorki podręczników współpracujące z wiodącymi na rynku wydawnictwami poświęcone były nowoczesnej metodologii nauczania, zaangażowaniu i sposobom motywowania uczniów. Justyna Ciecharowska z wydawnictwa Klett Polska odniosła się do umiejętności pracy w zespole na lekcjach języka niemieckiego. Reprezentująca wydawnictwo Cornelsen, Beata Hadasz przedstawiła przykłady interaktywnych ćwiczeń wprowadzających określone struktury gramatyczne. Natomiast Katarzyna Sroka współpracująca z wydawnictwem Hueber pokazała, w jaki sposób można wykorzystywać codzienne sytuacje do motywowania uczniów do nauki języka niemieckiego.

Wielu emocji dostarczył także uczestnikom Forum udział w konkursie przygotowanym przez organizatorów. Bardzo cieszymy się z tak licznej obecności Państwa podczas naszego wydarzenia i dziękujemy, że byliście z nami!

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie i Instytutu Goethego w Krakowie.

Galeria zdjęć

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube