III Forum Edukacji Obywatelskiej i Prawnej

Plakat promujacy

Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce przy współpracy z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zaprasza do udziału w III Forum Edukacji Obywatelskiej i Prawnej, które odbędzie się 24 listopada 2023 roku, przy ul. ul. Garbarskiej 1 w Krakowie (budynek MCDN). Forum jest skierowane do wszystkich, którzy na co dzień przekazują wiedzę z zakresu edukacji obywatelskiej i prawnej, w szczególności do nauczycieli, pracowników naukowych i dydaktycznych oraz członków i wolontariuszy organizacji pozarządowych.

Celem Forum jest zainicjowanie dyskusji o stanie edukacji obywatelskiej i prawnej, podniesienie wiedzy uczestników z wybranych obszarów tematycznych oraz wzajemna wymiana doświadczeń i dobrych praktyk związanych z edukacja obywatelską i prawną. To także okazja do podsumowania działań z zakresu edukacji obywatelskiej realizowanych na terenie Krakowa i Małopolski. Ponadto podczas forum prezentowane są nowe, innowacyjne narzędzia i projekty dydaktyczne.

Uczestnictwo w forum jest potwierdzane certyfikatem, który może stanowić dokumentację do awansu zawodowego nauczyciela.

Harmonogram Forum:
9:00 – 9:30 Otwarcie Forum
Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli dr Łukasz Cieślik, Prezes Stowarzyszenia Demokracja w Praktyce mgr Wojciech Firek
9:30 – 11:00 Warsztat I: „Myślenie krytyczne w edukacji medialnej”
dr hab. Dorota Gierszewski, Instytut Pedagogiki Uniwersytet Jagielloński
11:00 – 11:30 Przerwa kawowa wraz z panelem sieciującym
11:30 – 13:00 Warsztat II: „Edukacja partycypacyjna – jak uczyć obywatelskiego zaangażowania?”
mgr Wojciech Firek, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Jagielloński
13:00 – 13:15 Przerwa kawowa
13:15 – 14:45 Warsztat III: „Projekty kulturalno-edukacyjne w działalności NGO”
dr Kamila Łabno-Hajduk, Instytut Slawistyki Polska Akademia Nauk