Ja i moja klasa tworzymy lapbooki – warsztaty

wyklejanka-projekt lapbooka

Lapbook jako jedna z metod aktywizujących, sprzyjających uczeniu się, rozwijająca kreatywność i różnorodne zainteresowania ucznia to forma zajęć proponowana w ramach warsztatów organizowanych przez MCDN.

Podczas zajęć „Ja i moja klasa – poznajemy się, tworząc lapbooki o naszej klasie na dobry początek roku szkolnego”, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowawcy świetlic oraz nauczyciele bibliotekarze będą mieli możliwość poczuć się na nowo uczniami i stworzyć niepowtarzalny lapbook, w którym zamieszczą informacje i ciekawostki o sobie, by podzielić się nimi z całą klasą. Tym samym praca nad tworzeniem lapbooka potraktowana będzie jako czynnik integrujący grupę.

Powstałe na warsztatach lapbooki i otrzymane materiały będzie można wykorzystać na lekcji wychowawczej, w bibliotece i świetlicy szkolnej w ramach działań służących integracji i wzajemnemu poznaniu się uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny.

Warsztaty odbędą się 6 listopada 2023 br. w MCDN Ośrodku w Nowym Sączu.

Program warsztatów wraz z możliwością zapisów