Jak wynajdywać i podkreślać to, co w uczniu dobre, piękne i wartościowe?

Marta Szałach

„AŻ” a nie „TYLKO”, oceniać ale przede wszystkim DOCENIAĆ! – tak można podsumować konferencję zorganizowaną 15 grudnia w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie.

Dr Adriana Kloskowska w trakcie swojego wystąpienia pokazała, jak pomóc uczniom „rozwinąć skrzydła”, na co zwrócić szczególną uwagę, a przede wszystkim jakie stwarzać warunki, aby uczeń odkrywał swoje talenty i każdego dnia budował adekwatne poczucie własnej wartości.

Dr Jagoda Sikora podkreślała natomiast wspierającą rolę szkoły. Zwróciła uwagę na to, jakie działania można podjąć, co zasługuje na szczególną uwagę, a co w dzisiejszej covidowej rzeczywistości schodzi na dalszy plan.

Wszystkim uczestnikom konferencji dziękujemy za udział. Zapraszamy na kolejne wydarzenia poświęcone wychowaniu, profilaktyce, opiece.

Prelegentka Adrianna KloskowskaPrelegentka Jagoda Sikora