29.10.2023

Języki z misją – publikacja pokonferencyjna

prof.Katarzyna Karpińska-Szaj

26 października br. w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodku w Nowym Sączu odbyła się realizowana we współpracy z czasopismem „Języki Obce w Szkole” konferencja pt. „Języki z misją. Różne potrzeby edukacyjne”.

W konferencji uczestniczyło blisko 200 nauczycieli języków obcych, którzy mieli możliwość zapoznania się z cennymi wskazówkami prof. Katarzyny Karpińskiej-Szaj na temat specjalnych potrzeb edukacyjnych w nauczaniu języków obcych.

Po wykładzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr Weronę Król-Gierat pt. „Praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” oraz dr Grażynę Strzelecką pt. „Nauczanie języka obcego zawodowego”. Oba tematy cieszyły się równie dużym zainteresowaniem, a uczestnicy zgodnie podkreślali, iż treści prezentowane podczas konferencji wniosą istotny wkład w ich codzienną pracę z uczniami.

Bartosz Brzoza, Beata Machulnik, Magdalena Bubulaprelegenci i uczestnicy konferencji