Podczas konferencji online porozmawiamy z kadrą kierowniczą szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycielami na temat sztuki oceniania.
Zaproszenia do udziału w konferencji przyjęły: dr Adriana Kloskowska, Małgorzata Taraszkiewicz oraz Małgorzata Ostrowska.
Uważa się, że obiektywizm w ocenianiu jest znikomy, a ocena jest wypadkową wiedzy o ocenianym i oceniającym. Brzmi nieprawdopodobnie? Może warto poznać najczęstsze błędy popełniane przez oceniającego. Ciasteczka z wróżbą początkowo nie służyły do przewidywania przyszłości, tylko do przemycania tajnych informacji. A jakie informacje przemycają wystawiane oceny? Na to pytanie odpowie Małgorzata Taraszkiewicz, psycholog edukacyjny, ekspert ds. analityki edukacyjnej i rewitalizacji edukacyjnej.
Sposób oceniania ma znaczenie dla uczących się i dla oceniających. Dzięki niemu można osiągnąć różne cele. Małgorzata Ostrowska, która ma doświadczenie w stosowaniu oceniania kształtującego, podpowie jak oceniać, aby uczenie się było widoczne dla uczennic i uczniów. Przykłady z praktyki nauczycielskiej wyjaśnią, co sprawia, że proces oceniania może zaowocować świadomym rozwijaniem wiedzy i umiejętności przez osoby uczące się.
Dr Adriana Kloskowska, pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz pracy z uczniami z autyzmem, terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej, wykładowca akademicki, przybliży problematykę oceniania w klasie o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z programem konferencji oraz do udziału w niej. Zgłoszenia prosimy kierować przez elektroniczny System Rezerwacji Szkoleń:
Od nas samych zależy więcej, niż może nam się wydawać. Źródłem motywacji do osiągnięcia dobrostanu psychicznego i samorozwoju ukryte jest we wnętrzu każdego człowieka – nauczyciela, ucznia, rodzica. Jak je odkryć i zrozumieć, by lepiej żyć, pracować i uczyć się dowiemy się podczas konferencji poświęconej roli i znaczeniu nawyków w codziennej aktywności.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w stacjonarnym spotkaniu uczestników ogólnopolskiego projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich”.