12.11.2021

Jak można ocenić jakość życia współczesnych dzieci i młodzieży? W jaki sposób rozwijać mocne strony dziecka? Które obszary życia dzieci i młodzieży są problematyczne i wymagają interwencji / wsparcia dorosłych? Czy polska szkoła jest środowiskiem przyjaznym? Jaka jest rola dorosłych: rodziców i nauczycieli w procesie wychowania i nauczania?

24 listopada 2021 roku zapraszamy na konferencję pt. „Każde dziecko jest wyjątkowe i ważne – w trosce o jakość życia dzieci i młodzieży”.

Gościem specjalnym będzie Pan Mikołaj Paweł Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka.

W trakcie konferencji porozmawiamy o dobrostanie dzieci i młodzieży w aspekcie środowiska szkolnego. Zaprezentowane zostaną wnioski i rekomendacje z „Ogólnopolskiej diagnozy jakości życia dzieci i młodzieży” – badania przeprowadzonego na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka w 2021 roku.

W panelu dyskusyjnym, którego tematem przewodnim będzie troska o jak najwyższą jakość życia dzieci i młodzieży, wezmą udział przedstawiciele środowisk naukowych, oświatowych i samorządowych funkcjonujących na terenie województwa małopolskiego.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych odpowiedzialnych za oświatę, nauczycieli, pedagogów, psychologów wszystkich typów szkół.

Spotkanie poprowadzi dr Łukasz Cieślik – Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Link do zapisu na konferencję: https://mcdn.edu.pl/oswiecim/kazde-dziecko-jest-wyjatkowe-i-wazne-w-trosce-o-jakosc-zycia-dzieci-i-mlodziezy-oferta-specjalna/

Program konferencji „Każde dziecko jest wyjątkowe i ważne – w trosce o jakość życia dzieci i młodzieży”