Konferencja na temat WDŻ w szkole

Grafika promująca wydarzenie. Na górze na czerwonym pasku jest nazwa konferencji. Poniżej data, kiedy się odbędzie. Tłem grafiki są kolorowe kredki.

Już niebawem – 15 marca 2023 r. , podczas konferencji poświęconej tematyce WDŻ  w szkole pt.: „Wychowanie… Dorastanie… Życie…- Lekcje Wychowanie do życia w rodzinie (WDŻ) w szkole” będziemy rozmawiać o wartościach, wychowaniu młodego pokolenia i kształtowaniu postaw mających wpływ na całość dorosłego życia.

Celem konferencji jest prezentacja przykładów dobrych praktyk dotyczących metodyki,  organizacji i realizacji treści przekazywanych na lekcjach WDŻ. Niemniej ważne jest przybliżenie roli WDŻ jako wsparcia w wychowaniu do dorosłego życia.

W trosce o dobro ucznia i z myślą o nauczycielach wykażemy, jak ważne są zajęcia wychowania do życia w rodzinie z punktu widzenia ucznia, rodzica i doradcy rodzinnego. Podczas konferencji zaprezentujemy przykłady w jaki sposób kształtować postawy ukierunkowane na uniwersalne wartości: dobro, prawdę i piękno – kluczowe do podejmowania dojrzałych decyzji w codziennym życiu. Prelegenci pomogą odpowiedzieć na pytania: Jak  wychowywać do wartości? Gdzie szukać inspiracji i pomysłów?  Nauczyciele praktycy podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie wychowania do odpowiedzialności.

Konferencja wpisuje się w kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.

Serdecznie zapraszamy!

Program konferencji i możliwość zapisów w linku: „Wychowanie…Dorastanie…Życie…” – lekcje WDŻ w szkole