Koszykówka – nowe trendy w treningu

Dzieci grajace w koszykówkę.

Rolą nauczyciela wychowania fizycznego jest wyposażenie ucznia w wiadomości i umiejętności, oraz rozbudzenie potrzeby aktywności przez całe życie. Właśnie taką aktywnością, która może nam towarzyszyć przez całe życie jest koszykówka oraz jej odmiana 3×3.

22 listopada br. zapraszamy na konferencję metodyczną: „Koszykówka- nowe trendy w treningu”. W trakcie wystąpień odpowiemy na wiele pytań, np.:

• Jakie są możliwości i zalety odmiany klasycznej koszykówki 3×3 na lekcjach wychowania fizycznego?
  • Na jakie  przepisy, podobieństwa i różnice między 3×3 a klasyczną  koszykówką zwrócić szczególną uwagę?
  • Co to jest pojęcie decyzyjności w koszykówce? Jak doskonalić motorykę, technikę indywidualną oraz współpracę zespołową?

Gośćmi specjalnymi będą:

Bartek Koralewski – sędzia ligowy Polskiego Związku Koszykówki, sędziuje rozgrywki I i II ligi męskiej, od 2017 również sędziuje 3×3 (kilkukrotnie sędziował eliminacje i finały Mistrzostw Polski Koszykówki 3×3), oraz dr Damian Banyś – doktor nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej, trener koszykówki, pracownik Zakładu Koszykówki Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z nowościami w koszykarskim treningu.

Więcej informacji oraz możliwość zapisów znajduje się: Koszykówka – nowe trendy w treningu