14.04.2021

Kurs doskonalący z podstaw przedsiębiorczości – oferta specjalna

Rozpoczęliśmy program pilotażowy dla nauczycieli przedsiębiorczości szkół ponadpodstawowych we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

13 kwietnia około 100 nauczycieli wzięło udział w konferencji „Przedsiębiorczość w praktyce – pobudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych uczniów za pomocą angażujących metod nauczania”. Jest to pierwsze z cyklu działań inaugurujących pilotażowy program dla nauczycieli małopolskich szkół z podstaw przedsiębiorczości.

– Zaktualizowane w 2018 roku Zalecenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie obejmują m.in. kompetencje w zakresie przedsiębiorczości. Zależy nam, aby przygotowany z uniwersytetem program wsparł nauczycieli w ich pracy z młodzieżą, a tym samym, by uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę ekonomiczną i finansową oraz rozwinęli umiejętności elastycznego zachowania się na rynku pracy, zarządzania oraz mogli odpowiednio wykreować swoje cechy przywódcze – wyjaśnia dr Łukasz Cieślik, dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Już wkrótce, bo 29 kwietnia rozpoczynamy 40-godzinny kurs doskonalący dla nauczycieli przedsiębiorczości opracowany zgodnie z treściami nauczania w ramach podstawy programowej dla liceum i technikum. Szkolenia zaprojektowane zostały tak, aby nauczyciele wyposażeni zostali w wiedzę i materiały, które pozwolą uatrakcyjnić zajęcia z podstaw przedsiębiorczości w szkołach.

Wykorzystanie gier i symulacji w procesie kształcenia przedsiębiorczości, design thinking w praktyce, podejście startupowe – od pomysłu do produktu, podejmowanie działalności gospodarczej na własny rachunek, organizacja i zarządzanie, autoprezentacja i wystąpienia publiczne jako element przedsiębiorczości – to tylko niektóre tematy specjalistycznego szkolenia prowadzonego przez ekspertów i pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Bardzo duży nacisk zostanie położony na możliwość zweryfikowania wiedzy teoretycznej z praktyczną. W związku z tym planujemy również zaprosić do współpracy przedstawicieli przedsiębiorców, by poprzez konkretne case study pokazać, jak w procesie edukacyjnym zachęcić młodych do bycia przedsiębiorczym.

Zajęcia będą odbywały się w małych grupach warsztatowych w godzinach popołudniowych. Jeśli warunki epidemiologiczne na to pozwolą, planowane są też zajęcia praktyczne w naszym Ośrodku w Krakowie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów w Systemie Rezerwacji Szkoleń.

Galeria

wróć do listy aktualności