Matematyka szkolna – co i jak? – konferencja

grafika przedstawia zarys postać nauczyciela przy tablicy oraz zarysy uczniów

Podstawa programowa ma kluczowe znaczenie dla dobrego funkcjonowania szkoły. Określa treści, które każdy uczeń powinien poznać i przyswoić w każdej szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje kompleksową reformę programową, która od 1 września 2026/2027 wejdzie w życie do szkół podstawowych, a od roku szkolnego 2028/2029 do szkół ponadpodstawowych.

W sobotę 20 kwietnia br. Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Krakowie zapraszają nauczycieli matematyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do udziału w konferencji pt. „Matematyka szkolna – co i jak?”

Istotnym elementem programu konferencji – w której wezmą udział przedstawiciele komisji egzaminacyjnych, uczelni wyższych oraz stowarzyszeń nauczycielskich  –będzie debata nad nową podstawą programową z matematyki, zgodnie z zasadą „nic o nauczycielach, bez nauczycieli”.

W ramach konferencji zapraszamy także do udziału w przygotowanych przez zaproszonych ekspertów warsztatach, których bogata oferta z pewnością dostarczy uczestnikom wiele nowych pomysłów i inspiracji do pracy z uczniami.

Wspólne spotkanie nauczycieli to nie tylko okazja do doskonalenia warsztatu pracy, ale również do dzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń oraz budowania inspirującego środowiska edukacyjnego.

Konferencja odbędzie się stacjonarnie w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 im. Polskich Noblistów w Krakowie.

Więcej informacji i możliwość zapisu znajduje się jest na stronie OK SNM:

Serdecznie zapraszamy!