10.05.2023

Moja, twoja, nasza matematyka – konferencja

grafika zapraszająca na matematyczną konferencję online

W matematyce zawsze się rozwiązywało, rozwiązuje i będzie rozwiązywać zadania. Nauczyciel podaje zadanie, uczeń rozwiązuje, nauczyciel omawia i… proponuje kolejne zadanie. I tu pojawia się pytanie: Czy można uczyć matematyki inaczej?

Okazuje się, że można, o czym przekonają Państwa nasi eksperci: Barbara Dubiecka-Kruk, dr Wacław Idziak i dr Zdzisław Pogoda prof. UJ.

W dniu 6 czerwca br., w godz. 16.00 – 19.10 zapraszamy nauczycieli matematyki do udziału w bezpłatnej konferencji online pt. „Moja, Twoja, Nasza Matematyka” zorganizowanej wspólnie z Oddziałem Krakowskim Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

Wspólnie z naszymi ekspertami podejmiemy dyskusję na temat zmian w podejściu do nauczania matematyki. Zastanowimy się, jak zerwać ze stereotypem matematyki kojarzonej jedynie ze żmudnym rozwiązywaniem zadań.

Zaprezentujemy  aktywności uczniów związane z uczeniem matematyki przez ruch i zmysły oraz wykorzystaniem popularnej gry Minecraft Education Edition. Pokażemy, że z matematyką mamy do czynienia na każdym kroku i w dowolnym miejscu.

Program konferencji wraz z możliwością zapisu

wróć do listy aktualności
arrow
Facebook
YouTube