17.05.2023

grafika promująca wydarzenie

Zbliżające się zakończenie roku szkolnego wiąże się z koniecznością klasyfikacji uczniów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kadry zarządzającej szkołami w Województwie Małopolskim, zapraszamy na seminarium dotyczące doskonalenia kompetencji dyrektorów w zakresie nadzoru pedagogicznego oraz  praktycznych aspektów klasyfikacji rocznej i końcowej.

Podczas szkolenia online organizowanego 31 maja br. przez MCDN Ośrodek w Krakowie zostaną omówione przepisy, które należy stosować podczas klasyfikacji. Przegląd aktualnych przepisów zostanie dokonany w oparciu o konkretne przykłady, dzięki czemu obrazowo przedstawimy implementację określonych aktów prawnych. Prowadząca odniesie się do warunków, w jakich odbywa się egzamin klasyfikacyjny i poprawkowy oraz nawiąże do sposobu ich przeprowadzania. Przedstawione zostaną zasady wypełniania świadectw oraz dokumentacji związanej z promocją uczniów. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się także, jak w tym roku postępować w procesie klasyfikacyjnym uczniów z Ukrainy.

Seminarium poprowadzi ceniona ekspertka prawa oświatowego Izabela Suckiel. W czasie spotkania odpowie również na pytania uczestników. Wydarzenie odbędzie się w ramach Akademii Zarządzania organizowanej przez MCDN Ośrodek w Krakowie.

Program seminarium wraz z możliwością zapisu: Nadzór dyrektora nad klasyfikacją roczną i końcową. Praktyczne wskazówki – Akademia Zarządzania.