23.11.2023

Nauka to przygoda. Niekonwencjonalne rozwiązania pedagogiczne w szkole — konferencja

dzieci siedzące w koło

Innowacje pedagogiczne, eksperymenty edukacyjne — to hasła, które są bliskie każdemu nauczycielowi. Pragnąc odpowiedzieć na współczesne wyzwania edukacji, poszukujemy nowych pomysłów wzbogacających nauczycielski warsztat pracy.

Konferencja online pt. „Nauka to przygoda. Niekonwencjonalne rozwiązania pedagogiczne w szkole” organizowana przez MCDN Ośrodek w Tarnowie, kierowana jest do dyrektorów i nauczycieli, którzy chcą poznać nowatorskie i efektywne metody pracy z uczniami w celu pełniejszego rozpoznania i adekwatniejszego reagowania na zmieniające się potrzeby dzieci i młodzieży.

Nasi prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie: Dorota Pilna przedstawi aspekt realizacji założeń „Pozytywnej dyscypliny”, które od lat z sukcesem wdraża w swojej szkole. Katarzyna Cieciura przedstawi metody wyzwalania w uczniach motywacji do samodzielnej pracy, pokaże jak sprawić, by uczeń „uczył się” a nie był „nauczany”. Kolejna prelegentka Edyta Borowicz Czuchryta skupi się na wykorzystywaniu zasobów edukacyjnych, którymi dysponuje szkoła. Takim zasobem jest inspirujący nauczyciel, świadomy konieczności modyfikacji swojej roli i ciągłej ewolucji postawy w korelacji z procesem edukacyjnym ucznia. Ostatnią prelegentką jest Maria Czerwińska, która zaprezentuje rozwiązania stosowane w jej placówce, oparte na dialogu, empatii i budowaniu relacji z uczniami i ich rodzicami.

Program konferencji wraz z możliwością zapisu