Nowa odsłona – Akademia Pogranicze 2023

ruiny zamku w Spiszu

Zapraszamy nauczycieli historii i innych specjalności zainteresowanych problematyką pogranicza polsko-słowackiego do udziału w  Akademii POGRANICZE – WIELOKULTUROWOŚĆ W RELACJACH POLSKO-SŁOWACKICH organizowanej przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Nowym Sączu w ramach oferty edukacyjnej na rok szkolny 2023/2024.

Akademia Pogranicze jest formą bezpłatną , adresowaną do nauczycieli województwa małopolskiego pracujących z młodzieżą od 12 roku życia. Projekt jest finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Celem Akademii jest przygotowanie koordynatorów szkolnych, którzy upowszechniają we własnej szkole wiedzę na temat dziedzictwa historyczno-kulturalnego pogranicza polsko-słowackiego i wielokulturowego dziedzictwa Polski i Słowacji  oraz organizują i realizują wyjazdy uczniów na Słowację. W ramach Akademii organizator zapewnia wyspecjalizowaną i naukową kadrę dydaktyczną.

Wśród prelegentów znajdują się m.in.:

• prof. dr hab. Artur Patek – Uniwersytet Jagielloński,
  • dr hab. Ewa Kocój – Uniwersytet Jagielloński,
  • ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie,
  • dr hab. Mirosław Szumiło – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Termin zajęć: wrzesień 2023 r. – czerwiec 2024 r.

Zajęcia w ramach kursu odbywać się będą online raz w miesiącu  w godzinach od 16:00 do 19:00.
Uczestnicy kursu otrzymają  dostęp do platformy edukacyjnej moodle, gdzie znajdą materiały edukacyjne związane z tematyką kursu oraz forum dyskusyjne.
Miejsce realizacji: MCDN Ośrodek w Nowym Sączu. Zajęcia odbywać się będą zdalnie za pomocą aplikacji MS TEAMS.

Szczegółowy program kursu wraz z możliwością zapisu: Akademia POGRANICZE – WIELOKULTUROWOŚĆ W RELACJACH POLSKO-SŁOWACKICH.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Akademii!