Nowa siedziba MCDN w Oświęcimiu otwarta !!!

22 lutego 2023 r. została otwarta nowa siedziba MCDN Ośrodka w Oświęcimiu. W uroczystościach wziął udział Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Iwona Gibas – członek Zarządu Województwa Małopolskiego

Nowa lokalizacja naszego Ośrodka mieści się w murach Małopolskiej Uczelni Państwowej im. Witolda Pileckiego. Zajmuje powierzchnię 440,8 m, usytuowana jest na 3 kondygnacjach. Dysponujemy trzema salami konferencyjno-dydaktycznymi, pomieszczeniami biurowymi i magazynowymi. Zyskaliśmy nowoczesne wyposażenie sal dydaktycznych. Obecnie jesteśmy w trakcie projektowania sali STEAM. Nasza nowa siedziba daje duże możliwości wzbogacania oferty i współpracy ze środowiskiem akademickim. Pozwala także na jeszcze lepsze dostosowanie infrastruktury i bazy dydaktycznej do stojących przez nami wyzwań. W nowej siedzibie będziemy w dalszym ciągu realizować zadania, których celem jest wspieranie systemu oświaty w Małopolsce Zachodniej poprzez wzmacnianie rozwoju zawodowego nauczycieli i kadry zarządzającej oświatą.

Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Iwona Gibas –  Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, dr Sonia Grychtoł, prof. MUP – Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej, Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski, Krzysztof Kania – Wiceprezydent Oświęcimia, Dariusz Styrna – Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dr Łukasz Cieślik – Dyrektor MCDN, Barbara Ledwoń –  Wicedyrektor MCDN ds. Ośrodka w Oświęcimiu. Nową siedzibę poświęcił o. Arkadiusz Bąk – franciszkanin z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Wydarzeniu towarzyszyła konferencja pn. „Nowoczesne kształcenie w technikach i szkołach branżowych”.