Ogólnopolska konferencja „WOLONTARIAT W PRAKTYCE SZKOLNEJ”

dłonie

23 marca zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję „Wolontariat w praktyce szkolnej”, która odbędzie się w Auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodek w Tarnowie w formie hybrydowej.

Naszą ofertę kierujemy do nauczycieli, którzy pełnią rolę opiekunów Klubów Wolontariackich, Szkolnych Kół Caritas, Samorządów Uczniowskich, innych organizacji zajmujących się działaniami z zakresu wolontariatu, wychowawców klas, świetlic, burs szkolnych, pedagogów szkolnych oraz wszystkich zainteresowanych osób.

Ideą konferencji jest przybliżenie nauczycielom i wychowawcom potrzeby wychowania dzieci i młodzieży do wolontariatu, właściwej formacji młodego pokolenia do wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, kształtowanie potrzeby zrozumienia i szacunku dla działań podejmowanych w ramach szeroko pojętego wolontariatu na rzecz osoby i wspólnoty osób.

Program wydarzenia mocno wpisuje się w kierunki polityki oświatowej państwa, a zwłaszcza w postulat dotyczący wychowania zmierzającego do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.

W programie konferencji znalazło się nietypowe wydarzenie, a mianowicie prezentacja działań z zakresu wolontariatu pt. „Podnieś głowę” realizowanych w ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia Bożego” w wykonaniu wychowanków Bursy Międzyszkolnej w Tarnowie pod opieką Renaty Stadnickiej-Żuchowskiej.

Konferencja ta jest nie tylko wydarzeniem intelektualnym związanym z zagadnieniami wolontariatu, ale także przykładem praktycznych działań, prezentacją bogactwa form pracy z dziećmi i młodzieżą w celu budzenia i kształtowania wrażliwości na bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, w ten sposób ubogacając także samego siebie.

Więcej Informacji, szczegółowy program konferencji oraz możliwość zapisów znajduje się pod linkiem: https://mcdn.edu.pl/tarnow/wolontariat-w-praktyce-szkolnej/