Otyłość dzieci i młodzieży jako odzwierciedlenie relacji psychospołecznych

waga, owoce

W żywieniu dzieci i młodzieży jedną z najważniejszych zasad jest regularne spożywanie posiłków, które prawidłowo skomponowane pod względem odżywczym są niezbędne do właściwego rozwoju organizmu oraz aktywności w szkole.

30 listopada br. MCDN Ośrodek w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli na konferencje online „Otyłość dzieci i młodzieży jako odzwierciedlenie relacji psychospołecznych” prowadzoną przez Ewelinę Wojdak – dietetyka ze specjalnością Dietetyki Klinicznej. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku Dietetyka Kliniczna w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia w Krakowie, dodatkowo posiada liczne certyfikaty szkoleniowe z zakresu chorób jelit, chorób autoimmunologicznych, leczenia pacjentów nefrologicznych.

W programie:

• Omówienie problemu otyłości u dzieci i młodzieży z punktu psychospołecznego.
  • Związek jedzenia z emocjami i ich wpływ na funkcjonowanie w społeczeństwie.
  • Brak akceptacji, niska samoocena jako skutki otyłości.
  • Relacje z rówieśnikami dziecka z otyłością.
  • Funkcjonowanie w dorosłym życiu, a otyłość w dzieciństwie.

Szczegóły konferencji znajdą Państwo na stronie: Otyłość dzieci i młodzieży jako odzwierciedlenie relacji psychospołecznych